ВР прийняла за основу законопроект із нормою про частку товару місцевого виробництва в публічних закупівлях | Последние новости сегодня в миреВР прийняла за основу законопроект із нормою про частку товару місцевого виробництва в публічних закупівлях
ВР прийняла за основу законопроект із нормою про частку товару місцевого виробництва в публічних закупівлях
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект "Купуй українське, плати українцям" (законопроект №7206), який, зокрема, передбачає запровадження питомої ваги "місцевої складової" не нижче ніж 20% у тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях. За ухвалення законопроекту в першому читанні проголосував 241 народний депутат. Як повідомлялося, зареєстрований 31 депутатом законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва) передбачає, зокрема, що під час публічних закупівель має бути враховано "місцеву складову". Документ пропонує виділити категорії товарів, робіт або послуг, закупівлі яких здійснюватимуться виключно за ціновим критерієм. Для інших він передбачає додаткові нецінові критерії. Зокрема, планується запровадити питому вагу "місцевої складової" не нижче ніж 20% у тендерній пропозиції. Під місцевою складовою депутати пропонують розуміти частку місцевого виробництва товару - вартість сировини, заробітну плату співробітникам, витрати на оренду та низку інших фінансових витрат. Також до місцевої складової товару або послуги пропонується віднести наявність сервісних центрів для обслуговування предмета закупівлі в Україні. Проти ухвалення цього закону, зокрема, виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Зокрема, як повідомлялося, перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав, що красива назва законопроекту "маскує цілу низку шкідливих ініціатив, згідно з якими у будь-якому тендері замовник буде зобов'язаний переплатити до 43% за товар, який за складною формулою визначений кимось як вітчизняний". За словами М.Нефьодова, така норма є порушенням угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також створює значні корупційні ризики, оскільки для підтвердження вітчизняного походження товару згідно з пропонованими правками до законодавства передбачено надання 23 довідок.
  2017-12-07 19:01:56


The Czech spy who met Jeremy Corbyn
The Czech spy who met Jeremy Corbyn
Rob Cameron travels to meet Jan Sarkocy, formerly Agent Dymic, who met the Labour MP in the 1980s.
  2018-02-25 19:01:32


За флаг Украины: в России схватили активиста
За флаг Украины: в России схватили активиста
Он является членом движения Солидарность
  2018-02-25 19:00:06


Армию России серьезно усилят новейшим оружием
Армию России серьезно усилят новейшим оружием
Речь идет об истребителях и ЗРК
  2018-02-25 18:00:10


Меркель и Макрон призвали Москву повлиять на Дамаск
Меркель и Макрон призвали Москву повлиять на Дамаск
Меркель и Макрон переговорили в воскресенье по телефону с Путиным о Сирии, в частности, о ситуации в Восточной Гуте, после чего было опубликовано заявление кабмина ФРГ.
  2018-02-25 16:30:15


Убийство украинки в Египте. Задержан подозреваемый
Убийство украинки в Египте. Задержан подозреваемый
Как сообщил начальник Управления консульского обеспечения ДКС Василий Кирилич, относительно гибели украинки, в Хургаде продолжаются следственные действия, подозреваемый задержан местной полицией.
  2018-02-25 14:30:13


Историческая встреча. Президент Южной Кореи принял делегацию из КНДР
Историческая встреча. Президент Южной Кореи принял делегацию из КНДР
Высокопоставленная делегация из КНДР прибыла в Южную Корею в первой половине дня воскресенья. Визит приурочен к закрытию Олимпийских игр в Пхёнчхане и продлится в течение трех дней.
  2018-02-25 12:30:14


В России решили построить новый авианосец
В России решили построить новый авианосец
Россияне попытаются совместить на новом авианосце трамплин для взлета и разгонное устройство, чтобы запускать с корабля более тяжелые самолеты.
  2018-02-25 12:30:02


Я не боюсь: по всей России начались масштабные протесты
Я не боюсь: по всей России начались масштабные протесты
Участие в акциях приняли лидеры оппозиции
  2018-02-25 12:00:07

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх