Регламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС | Последние новости сегодня в миреРегламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС
Регламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС
Регламент Верховної Ради України має зобов'язувати учасника законодавчої ініціативи надавати висновок про відповідність підготовленого ним законопроекту Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу, вважає координатор Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції Денис Черніков. "Зростає тенденція просування законодавчих ініціатив, які відверто суперечать угоді. Це вносить напруження у відносини з Брюсселем і негативно впливає на перспективи співпраці з ЄС", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві. Водночас, за його словами, цих негативних наслідків можна уникнути, якщо доповнити регламент Верховної Ради одним реченням - зобов'язати автора законодавчої ініціативи подавати висновок про відповідність Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу. Д.Черніков зазначив, що у 2017 році зі 180 ухвалених українським парламентом законів євроінтеграційними були 20, що становить 11%. За його словами, це свідчить про те, що Угода про асоціацію з ЄС наразі не є домінантою законотворчого процесу в Україні. Д.Черніков також додав, що більшість ухвалених євроінтеграційних законів парламент розглядав понад 2 роки. "Це досить великий термін, який не відповідає термінам виконання самої угоди і не сприяє створенню Зони вільної торгівлі та виходу українського бізнесу на ринок ЄС", - сказав експерт. "Ці тенденції можуть негативно вплинути на загальну оцінку виконання угоди, створять ризик затримки впровадження європейських норм і стандартів в економіці, що в подальшому звужує перспективи українських експортерів до Євросоюзу", - пояснив експерт. На його думку, парламент і уряд мають домовитися про пріоритети розгляду євроінтеграційних законопроектів. "І в такий спосіб знизити ризик того, що Верховна Рада в передвиборчий рік займатиметься популізмом і нехтуватиме міжнародними зобов'язаннями України", - зазначив Д.Черніков.
  2018-02-13 17:31:42


Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Это предложение должны обсудить на следующей неделе во время встречи представителей Украины и РФ при посредничестве Франции и Германии.
  2018-12-07 11:00:02


Who really influences the price of oil?
Who really influences the price of oil?
Does Opec still control the price of oil in todays global market?
  2018-12-07 08:31:42


Mexico 1971: When womens football hit the big time
Mexico 1971: When womens football hit the big time
With the 2019 Womens World Cup draw on Saturday, we look back at the groundbreaking unofficial 1971 event in Mexico.
  2018-12-07 08:31:38


The blind woman developing tech for the good of others
The blind woman developing tech for the good of others
Chieko Asakawa, blind since 14, develops groundbreaking technology for the visually impaired.
  2018-12-07 08:31:34


The Iranian trailblazer who removed her headscarf
The Iranian trailblazer who removed her headscarf
Shaparak Shajarizadeh is in exile after breaking Iranian law by removing her hijab.
  2018-12-07 08:31:10


MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
The charity blames its decision on sustained attacks on rescue efforts by European nations.
  2018-12-07 08:30:45

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх