Регламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС | Последние новости сегодня в миреРегламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС
Регламент ВР має передбачати обов'язковий аналіз законопроектів на відповідність УА з ЄС
Регламент Верховної Ради України має зобов'язувати учасника законодавчої ініціативи надавати висновок про відповідність підготовленого ним законопроекту Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу, вважає координатор Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції Денис Черніков. "Зростає тенденція просування законодавчих ініціатив, які відверто суперечать угоді. Це вносить напруження у відносини з Брюсселем і негативно впливає на перспективи співпраці з ЄС", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві. Водночас, за його словами, цих негативних наслідків можна уникнути, якщо доповнити регламент Верховної Ради одним реченням - зобов'язати автора законодавчої ініціативи подавати висновок про відповідність Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу. Д.Черніков зазначив, що у 2017 році зі 180 ухвалених українським парламентом законів євроінтеграційними були 20, що становить 11%. За його словами, це свідчить про те, що Угода про асоціацію з ЄС наразі не є домінантою законотворчого процесу в Україні. Д.Черніков також додав, що більшість ухвалених євроінтеграційних законів парламент розглядав понад 2 роки. "Це досить великий термін, який не відповідає термінам виконання самої угоди і не сприяє створенню Зони вільної торгівлі та виходу українського бізнесу на ринок ЄС", - сказав експерт. "Ці тенденції можуть негативно вплинути на загальну оцінку виконання угоди, створять ризик затримки впровадження європейських норм і стандартів в економіці, що в подальшому звужує перспективи українських експортерів до Євросоюзу", - пояснив експерт. На його думку, парламент і уряд мають домовитися про пріоритети розгляду євроінтеграційних законопроектів. "І в такий спосіб знизити ризик того, що Верховна Рада в передвиборчий рік займатиметься популізмом і нехтуватиме міжнародними зобов'язаннями України", - зазначив Д.Черніков.
  2018-02-13 17:31:42


Рейтинг комфортности. Почему Киев стал антилидером
Рейтинг комфортности. Почему Киев стал антилидером
Украинская столица стала лидером падения за пять лет, но, при этом, улучшила свои показатели за последний год.
  2018-08-14 18:00:02


Sweden cars: 80 set on fire by gangs in several cities
Sweden cars: 80 set on fire by gangs in several cities
Dozens of vehicles were set ablaze in multiple cities overnight, in an apparent coordinated action.
  2018-08-14 17:02:51


Italy bridge: Genoa motorway collapse kills 35
Italy bridge: Genoa motorway collapse kills 35
At least 35 people are killed and others are injured when a motorway bridge falls in Genoa.
  2018-08-14 17:02:43


Усталость и гроза. Обвал моста унес десятки жизней
Усталость и гроза. Обвал моста унес десятки жизней
В результате обрушения автомобильного моста в Генуе погибли более 30 человек. Все они находились в автомобилях на виадуке.
  2018-08-14 16:30:03


Плюс Украина, минус Россия. Военный бюджет Трампа
Плюс Украина, минус Россия. Военный бюджет Трампа
Американский оборонный бюджет направлен на сдерживание российской агрессии и модернизацию армии.
  2018-08-14 14:00:02


В Генуе обрушился мост с автомобилями
В Генуе обрушился мост с автомобилями
По предварительным данным, количество жертв исчисляется десятками. Затяжной дождь серьезно затрудняет работу спасателей.
  2018-08-14 13:30:02

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх