Петро Порошенко: Не треба політизувати минуле | Последние новости сегодня в миреПетро Порошенко: Не треба політизувати минуле
Петро Порошенко: Не треба політизувати минуле
«Не треба політизувати минуле», - заявив президент України Петро Порошенко, коментуючи свою зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Брюсселі на полях саміту НАТО. Дискусія, за словами українського лідера, була пов’язана із розбіжностями на лінії Варшава-Київ на тему історичного минулого. «Наша спільна позиція є такою, що ми повинні залишити історію історикам та дослідникам. Ми не повинні намагатися політизувати минуле, минуле має єднати так, як сучасне і майбутнє», - сказав Петро Порошенко. Президент України теж повідомив, що зустрінеться з президентом Польщі ще сьогодні, на полях другого дня саміту НАТО. «Він (Анджей Дуда - ред.) є моїм сильним партнером, як і Польща. Ми дуже цінуємо те, що Польща дає нам сильну, постійну підтримку», - додав Порошенко. Андежй Дуда після зустрічі з журналістами не спілкувався. Його прес-конференція відбудеться пізніше. Останніми днями збільшилася напруженість у польсько-українських відносинах на історичному тлі. Польща та України провели окремі пам’ятні заходи із вшанування жертв Волинської трагедії. Київ організував відзначення у минулу п’ятницю, напередодні 75-их роковин Волинського злочину. Польська сторона провела свої заходи у суботу та неділю. Зустрічі президентів обох країн не відбулося. Анджей Дуда у неділю був на цвинтарі в Олиці, де вшанував убитих під час трагічних подій поляків на Волині у період Другої світової війни. Петро Порошенко перебував тоді у Сагрині у Люблінському воєводстві, де у березні 1944 року під час акції Армії Крайової загинуло кількасот українців. Нагадаємо, сьогодні пройде другий і останній день саміту НАТО в Брюсселі. Головною темою зустрічі лідерів буде підтримка для Афганістану. За словами кореспондента Польського радіо Войцєха Цеґєльського, лідери країн Північноатлантичного альянсу зустрінуться також з президентами Грузії та України. Київ і Тбілісі хочуть у майбутньому стати членами НАТО, однак у зв’язку з обережними відносинами Заходу із Росією, це поки неможливо. Політики обговорять з лідерами обох держав можливості розширення співпраці. IAR/Т.А.
  2018-07-12 11:02:11


Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Это предложение должны обсудить на следующей неделе во время встречи представителей Украины и РФ при посредничестве Франции и Германии.
  2018-12-07 11:00:02


Who really influences the price of oil?
Who really influences the price of oil?
Does Opec still control the price of oil in todays global market?
  2018-12-07 08:31:42


Mexico 1971: When womens football hit the big time
Mexico 1971: When womens football hit the big time
With the 2019 Womens World Cup draw on Saturday, we look back at the groundbreaking unofficial 1971 event in Mexico.
  2018-12-07 08:31:38


The blind woman developing tech for the good of others
The blind woman developing tech for the good of others
Chieko Asakawa, blind since 14, develops groundbreaking technology for the visually impaired.
  2018-12-07 08:31:34


The Iranian trailblazer who removed her headscarf
The Iranian trailblazer who removed her headscarf
Shaparak Shajarizadeh is in exile after breaking Iranian law by removing her hijab.
  2018-12-07 08:31:10


MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
The charity blames its decision on sustained attacks on rescue efforts by European nations.
  2018-12-07 08:30:45

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх