Голова МЗС України «шокований» висловлюваннями люблінського воєводи | Последние новости сегодня в миреГолова МЗС України «шокований» висловлюваннями люблінського воєводи
Голова МЗС України «шокований» висловлюваннями люблінського воєводи
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що його «глибоко шокували» висловлювання люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який назвав «провокацією» жалобні заходи на честь українських цивільних жертв польського підпілля в Сагрині в 1944 році. «Мене глибоко шокували висловлювання люблінського воєводи Пшемислава Чарнека, який назвав поминальні заходи в Сагрині провокацією і без краплі співчуття зневажливо відгукнувся про загиблих українців», – написав Клімкін у статті на порталі nv.ua. «Злочинами окремих загонів українських націоналістів проти поляків він з легкістю виправдовує злочин Армії крайової в Сагрині, а в порівнянні з тисячами загиблих поляків "кілька сотень" українських жертв видаються йому взагалі не вартими уваги. Даруйте, але це вже за межею добра і зла», – вважає очільник української дипломатії. Нагадаємо, заходи із вшанування жертв у Сагрині відбулися минулої неділі і у них взяв участь, зокрема, президент України Петро Порошенко. Після відзначень люблінський воєвода сказав, що хоче, аби прокуратура вивчила промову, з якою виступив там голова Українського товариства в Любліні Григорій Купріянович. Чарнек теж додав, що заходи в Сагрині – «це одна велика провокація». Під час заходів у Сагрині Григорій Купріянович, серед іншого, заявив, що понад 74 роки тому там загинули громадяни Речі Посполитої, українці, православні жителі тієї землі, «на якій століттями жили їхні предки». «Вони загинули від рук інших громадян Речі Посполитої, тому що говорили іншою мовою та були іншого віросповідання. Той злочин проти людства був вчинений членами польського народу – партизанами Армії крайової, які були солдатами підпільної польської держави», – додав він. Павло Клімкін у своєму коментарі звернув увагу, що історик Григорій Купріянович є «визначним діячем української громади в Польщі, який послідовно виступає за польсько-українське історичне примирення і вшанування всіх жертв незалежно від їхньої національності». «Закликаю всіх польських опонентів, зупинімося перед цією небезпечною лінією, інакше ми можемо зайти занадто далеко», – написав голова МЗС України. Нагадаємо, раніше слова люблінського воєводи прокоментували у Посольстві України в Польщі. PAP, nv.ua/Т.А.
  2018-07-12 12:01:13


Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Это предложение должны обсудить на следующей неделе во время встречи представителей Украины и РФ при посредничестве Франции и Германии.
  2018-12-07 11:00:02


Who really influences the price of oil?
Who really influences the price of oil?
Does Opec still control the price of oil in todays global market?
  2018-12-07 08:31:42


Mexico 1971: When womens football hit the big time
Mexico 1971: When womens football hit the big time
With the 2019 Womens World Cup draw on Saturday, we look back at the groundbreaking unofficial 1971 event in Mexico.
  2018-12-07 08:31:38


The blind woman developing tech for the good of others
The blind woman developing tech for the good of others
Chieko Asakawa, blind since 14, develops groundbreaking technology for the visually impaired.
  2018-12-07 08:31:34


The Iranian trailblazer who removed her headscarf
The Iranian trailblazer who removed her headscarf
Shaparak Shajarizadeh is in exile after breaking Iranian law by removing her hijab.
  2018-12-07 08:31:10


MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
The charity blames its decision on sustained attacks on rescue efforts by European nations.
  2018-12-07 08:30:45

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх