У Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи | Последние новости сегодня в миреУ Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи
У Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи
У Познані продовжується Пленарне засідання Ради конференцій єпископатів Європи. Єпископи зустрічаються у столиці Великопольщі, аби відсвяткувати 1050-річчя створення Познанської архиєпархії, першого польського єпископату та 100-річчя повернення Польщею незалежності. З учасниками засідання зустрілися президент Анджей Дуда та прем’єр Матеуш Моравєцький. «Це засідання у Познані є унікальною подією», – сказав архиєпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський та голова Єпископату Польщі і віце-голова Ради конференції єпископатів Європи. На його погляд, ця зустріч ще більше наголосить на важливості як 100-річчя повернення Польщею незалежності, так і 1050-річчя Познанської архиєпархії. Єпископи будуть у Познані до неділі, 16 вересня. «Головними темами засідання є солідарність та волонтерство», – додав архиєпископ Станіслав Ґондецький. Голова Єпископату Польщі нагадав, що ідея солідарності виникла у Польщі. «Добре підтвердити переконання, що народи Європи завдячують ідеї про солідарність Польщі», - підкреслив Ґондецький. Тема волонтерства випливає із спостереження за викликами, що відбуваються в Європі. Єпископ вважає, що серед різних питань, які об’єднують Старий континент, є, зокрема, волонтерство. Щодо символічного значення зустрічі єпископів у Познані впевнений речник Єпископату Польщі ксьондз Павел Ритель-Андріанік. Він вважає цю подію «європейським святкуванням незалежності Польщі». «Більшого значення цій зустрічі надав би тільки візит Папи римського», – сказав він. Під час першої прес-конференції обговорювалося питання педофілії у Католицькій церкві. Митрополит Познанський архиєпископ Станіслав Ґондецький заявив, що польська Католицька церква опрацювала рекомендації з необхідними заходами, яких слід вжити під час виявлення випадків педофілії. Він зазначив, що також необхідно вживати профілактичних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Архиєпископ додав, що кожна єпархія повинна підготувати власну систему профілактичних заходів. Митрополит Познанський наголосив, що частиною відповіді Костелу на проблему педофілії має стати поява представників для контакту – тобто осіб, до яких слід звертатися в разі вчинення зловживань представниками духовенства. Рада конференції єпископатів Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae) була створена у 1971 році. Її завданням є координування співробітництва місцевих Католицьких церков Європи. Рада об’єднує 33 голів єпископатів, а також єпископів, котрі є єдиними католицькими ординаріями у своїх країнах. У нараді беруть участь архієпископи з Люксембурга, Монако, єпископ Кишинева, єпарх-єпископ Мукачівський та апостольський посол Естонії. Усі вони спільно представляють 45 країн. IAR/Т.А.
  2018-09-14 13:01:23


Трамп взволнован. О чем договорились лидеры Корей
Трамп взволнован. О чем договорились лидеры Корей
В северокорейской столице 18 и 19 сентября прошли два раунда переговоров уже третьего саммита в этом году.
  2018-09-19 13:00:01


Yusaku Maezawa: The Japanese billionaire who wants to fly to the Moon
Yusaku Maezawa: The Japanese billionaire who wants to fly to the Moon
Yusaku Maezawa wants to take a group of artists along with him on a voyage into space. So who is he?
  2018-09-19 11:31:14


Russian plane deaths in Syria: What will be the consequences?
Russian plane deaths in Syria: What will be the consequences?
A Russian military plane is downed in Syria, killing all 15 aboard. What will happen now?
  2018-09-19 11:31:10


Tariq Ramadan: #MeToo in the Muslim world
Tariq Ramadan: #MeToo in the Muslim world
Several women have come forward to accuse Tariq Ramadan, one of the Muslim world’s most famous thinkers, of sexual assault.
  2018-09-19 11:30:54


Khan al-Ahmar: The West Bank village facing demolition
Khan al-Ahmar: The West Bank village facing demolition
After ten years of legal battles, Israels Supreme Court has authorised the destruction of Khan al-Ahmar.
  2018-09-19 11:30:48


Лидеры Корей подписали итоговый документ саммита
Лидеры Корей подписали итоговый документ саммита
Второй день переговоров Ким Чен Ына и Мун Чжэ Ина в Пхеньяне проходил в формате один на один.
  2018-09-19 00:30:02


Дуда попросил Трампа о создании базы США в Польше
Дуда попросил Трампа о создании базы США в Польше
Польский лидер подчеркнул, что американское военное присутствие − единственная гарантия безопасности его страны против агрессии РФ.
  2018-09-18 23:30:02


Трамп прокомментировал уничтожение Ил-20 в Сирии
Трамп прокомментировал уничтожение Ил-20 в Сирии
Американский лидер возложил ответственность за происшествие с российским самолетом на Дамаск.
  2018-09-18 22:30:03


В Средиземное море вошла авианосная группа США
В Средиземное море вошла авианосная группа США
Американские ВМС информировали, что намерены провести операцию для продолжения поддержки союзников по НАТО.
  2018-09-18 21:30:03

Что будем читать?

Список новостей
Прокрутить вверх