У Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи | Latest world newsУ Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи
У Познані проходить зустріч голів єпископатів Європи
У Познані продовжується Пленарне засідання Ради конференцій єпископатів Європи. Єпископи зустрічаються у столиці Великопольщі, аби відсвяткувати 1050-річчя створення Познанської архиєпархії, першого польського єпископату та 100-річчя повернення Польщею незалежності. З учасниками засідання зустрілися президент Анджей Дуда та прем’єр Матеуш Моравєцький. «Це засідання у Познані є унікальною подією», – сказав архиєпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський та голова Єпископату Польщі і віце-голова Ради конференції єпископатів Європи. На його погляд, ця зустріч ще більше наголосить на важливості як 100-річчя повернення Польщею незалежності, так і 1050-річчя Познанської архиєпархії. Єпископи будуть у Познані до неділі, 16 вересня. «Головними темами засідання є солідарність та волонтерство», – додав архиєпископ Станіслав Ґондецький. Голова Єпископату Польщі нагадав, що ідея солідарності виникла у Польщі. «Добре підтвердити переконання, що народи Європи завдячують ідеї про солідарність Польщі», - підкреслив Ґондецький. Тема волонтерства випливає із спостереження за викликами, що відбуваються в Європі. Єпископ вважає, що серед різних питань, які об’єднують Старий континент, є, зокрема, волонтерство. Щодо символічного значення зустрічі єпископів у Познані впевнений речник Єпископату Польщі ксьондз Павел Ритель-Андріанік. Він вважає цю подію «європейським святкуванням незалежності Польщі». «Більшого значення цій зустрічі надав би тільки візит Папи римського», – сказав він. Під час першої прес-конференції обговорювалося питання педофілії у Католицькій церкві. Митрополит Познанський архиєпископ Станіслав Ґондецький заявив, що польська Католицька церква опрацювала рекомендації з необхідними заходами, яких слід вжити під час виявлення випадків педофілії. Він зазначив, що також необхідно вживати профілактичних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Архиєпископ додав, що кожна єпархія повинна підготувати власну систему профілактичних заходів. Митрополит Познанський наголосив, що частиною відповіді Костелу на проблему педофілії має стати поява представників для контакту – тобто осіб, до яких слід звертатися в разі вчинення зловживань представниками духовенства. Рада конференції єпископатів Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae) була створена у 1971 році. Її завданням є координування співробітництва місцевих Католицьких церков Європи. Рада об’єднує 33 голів єпископатів, а також єпископів, котрі є єдиними католицькими ординаріями у своїх країнах. У нараді беруть участь архієпископи з Люксембурга, Монако, єпископ Кишинева, єпарх-єпископ Мукачівський та апостольський посол Естонії. Усі вони спільно представляють 45 країн. IAR/Т.А.
  2018-09-14 13:01:23


Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Германия предложила расширить миссию ОБСЕ на Азов
Это предложение должны обсудить на следующей неделе во время встречи представителей Украины и РФ при посредничестве Франции и Германии.
  2018-12-07 11:00:02


Who really influences the price of oil?
Who really influences the price of oil?
Does Opec still control the price of oil in todays global market?
  2018-12-07 08:31:42


Mexico 1971: When womens football hit the big time
Mexico 1971: When womens football hit the big time
With the 2019 Womens World Cup draw on Saturday, we look back at the groundbreaking unofficial 1971 event in Mexico.
  2018-12-07 08:31:38


The blind woman developing tech for the good of others
The blind woman developing tech for the good of others
Chieko Asakawa, blind since 14, develops groundbreaking technology for the visually impaired.
  2018-12-07 08:31:34


The Iranian trailblazer who removed her headscarf
The Iranian trailblazer who removed her headscarf
Shaparak Shajarizadeh is in exile after breaking Iranian law by removing her hijab.
  2018-12-07 08:31:10


MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
MSF vessel Aquarius ends rescue operations in the Mediterranean
The charity blames its decision on sustained attacks on rescue efforts by European nations.
  2018-12-07 08:30:45

What do we read ?

List of news
Прокрутить вверх