Маївка на Великдень: куди поїхати в УкраїніСюжет
Корреспондент.net, 15 квітня 2019, 18:45
0
403
Фото: Викимедиа Мальовнича Качанівка, яка надихала Глінку, Рєпіна та інших митців
Корреспондент.net розповідає про красиві місця на українських просторах, де немає надміру багато туристів.
В Україні Великдень і травневі свята у 2019 році принесуть українцям не тільки довгоочікуване весняне тепло, а й маленьку відпустку - пять вихідних поспіль.
Найголовніше християнське свято православні відзначають цього року 28 квітня. Другий день Великодня - 29 квітня - також вихідний. Через день, 1 травня, відзначають День праці, це середа. І щоб не розривати низку вихідних, у більшості установ 30 квітня теж зробили вихідним.
Найчастіше українці на травневі їдуть до Львова, Одеси, у Карпати, в Івано-Франківськ, Камянець-Подільський чи Трускавець. Тому Корреспондент.net розповідає про неістоптанних туристами місця, тим не менш красиві.
Чернігів - "північна столиця" України
Екскурсію по Чернігову варто починати з Валу над Десною, на якому стоять 12 старовинних гармат. Поруч розташовано Спасо-Преображенський собор - один з найдавніших храмів Київської Русі.
Побачити місто з висоти пташиного польоту можна на дзвіниці Троїцького собору. А ще тут можна відвідати Антонієві печери і будинок гетьмана Івана Мазепи.
Качанівка, що надихає
Фото: Wikimedia
Єдина в Україні садиба, яка практично повністю збереглася в первозданному вигляді, переживши і війни, і революції, знаходиться в селі Качанівка Чернігівської області.
Романтичні околиці, красивий архітектурний комплекс і мальовничий парк зі скульптурами і струмками у 2001 році стали національним історико-культурним заповідником.
Качанівка надихала Глінку, коли він працював над оперою Руслан і Людмила, а Гоголь саме тут уперше публічно прочитав повість Тарас Бульба. Бували тут також Шевченко, Штернберг, Забіла, Куліш, Рєпін, Глінка і Костомаров.
Долина нарцисів у Хусті
Фото: Віталій Біляк
На Західній Україні між річками Тиса і Хустець є містечко Хуст, під яким розстелилася найбільша українська долина нарцисів, яка наповнює повітря непередаваним ароматом.
У самому місті також є красиві місця. Важливою памяткою є руїни замку, датовані 11-м століттям. Вони знаходяться на околиці міста.
У Хусті є діюча Реформаторська церква, яка розташована в готичному соборі 13-го століття.
Неспішний Бердичів
Фото: carmelite.org
У 43 кілометрах від Житомира стоїть місто Бердичів, відоме з 1320 року, коли ця місцевість була подарована Великим князем Гедиміном родині Тишкевичів.
Тут можна відвідати монастир-фортецю босих кармелітів, костел святої Варвари, де вінчався французький письменник Оноре де Бальзак, і просто насолодитися неспішним життям цього маленького містечка.
Каньйон під Києвом
Фото: Віталій Сапіга
У селі Буки є дивовижний і вкрай нетиповий для тутешніх рівнин каньйон, що стелиться на пять кілометрів. Красива річка Гірський Тікич, водоспад Вир і величезні стрімкі скелі.
У Буках знайшли трипільське і черняхівське поселення, залишки городища і великий могильник часів Київської Русі, який налічує 950 курганів.
З цінних памяток архітектури також є камяний млин 19-го століття. У дендропарк на озеро злітаються лебеді. Повітря насичене ароматами кипарисів, рододендронів і ялівцю.
Затишна Полтава
Фото: Wikimedia
Романтичний або сімейний відпочинок можна з цікавістю провести в Полтаві. Тут є садиба Івана Котляревського і Успенський собор, музей Полтавської битви і, звісно, хутір поблизу Диканьки.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.